Ми готуємо економічну еліту України!
Вас щиро вітає!

Гранд форум студентів і молоді "Alma mater"

Спеціальності "Економіка" за спеціалізацією

"Управління персоналом та економіка праці"

Хмельницького національного університету

Потужна сила нашого форуму: МИ ЗНАЄМО БІЛЬШЕ

Приєднуйтеся до нас!

Ми в соціальних мережах: "Абітурієнту-2018"

Натисніть на піктограму
Відкрий для себе унікальний освітній бренд:

сайт "UPEP-OSVITA BEST"
Натисніть на піктограму
Ukrainian English French German Russian

Вітаю Вас, гість ( Вхід | Реєстрація )

Ответить в данную темуНачать новую тему
> Освіта в Польщі. Досвід
Marinka
повідомлення 3.10.2013, 20:55
Повідомлення #1

Новичок
*

Група: Пользователи
Користувач №: 102
Спасибо сказали: 19 раз

Усім доброго дня!!!

В 2013 році я отримала бакалавра з нашої спеціальності і так склалося, що я виграла стипендію для іноземців без Карти Поляка на навчання в магістратурі в Економічному університеті в Катовіцах (Польща). Це державний вуз, один з 5 найбільших економічних вузів в Польщі, і ось ділюся з Вами досвідом.
Ну, по-перше, я б хотіла подякувати усім викладачам нашої кафедри, бо якби не Ви, мене б тут точно не було!!! Ви справді дуже багато для нас робите!!! ВЕЛИЧЕЗНЕ ВЕЛИЧЕЗНЕ ДЯКУЮ!!!

І ще хочу подякувати моїм одногрупникам, які мене підтримали в свій час, і підтримують досі. Я вас дуже-дуже люблю і сумую rolleyes.gif

Останні 2 тижні були найяскравішими в моєму житті. Я познайомилася зі студентами з різних країн, з польськими студентами, побачила світ з іншої сторони.
А вся моя казка почалася з того, що я знайшла інформацію про стипендію і відправила скани документів на вказану адресу (ну все почалося набагато раніше, але це не так цікаво). Критеріями прийому були середній бал, ессе на тему "Моє бачення розвитку економічної співпраці між Польщею і Україною", і співбесіда на знання польської. Правда, від співбесіди я була звільнена, оскільки, в мене сертифікат з польської на В2. І через 2 тижні отримала позитивну відповідь. Правда стипендію мені дали не одразу. Спочатку просто бюджетне місце як полякам (вони звичайну стипендію не отримують, хіба що соціальну, або за якісь досягнення, або іноземці з Картою Поляка), а потім отримала листа, що Пан Ректор вирішив призначити мені стипендію, за що я йому дуже вдячна.

Зустріли мене в Польщі просто шикарно. В мене стільки позитивних емоцій, що я навіть передати не можу!!! Не вірте тим, хто каже, що поляки не люблять українців!!! Я себе тут віп-персоною почуваю! Університет спільно зі студентською організацією AEGEE займалися нашою інтеграцією. Кожному іноземцю призначили "янгола-охоронця", тобто опікуна, який перше півріччя буде в усьому нам допомагати. Ще до мого приїзду мені написав мій "янгол", і запропонував мене зустріти, коли я приїду. Правда, в день мого прибуття він працював, тому за мною разом зі своїм знайомим приїхала інша дівчинка з AEGEE. Вони машиною завезли мене до гуртожитку і Оля (дівчинка, яка мене зустрічала) разом зі мною виносила мої величезні валізи по сходах на 3й поверх гуртожитку. В гуртожитку мене з усмішкою зустріла дуже мила Пані Керовнік, і дуже мила, також усміхнена (да-да!!!), ключниця (комендант по нашому). Тут порядки в гуртожитках трохи не такі як в нас. Ключі завжди у ключниці на рецепції, їх не можна виносити з собою, можна приходити коли хочеш (і ніхто навіть слова не скаже, з усмішкою привітаються і дадуть ключі), приводити кого хочеш. Умови також хороші. В нас вхід в ванну прям з кімнати. Правда в цю саму ванну вхід також із сусідньої кімнати rolleyes.gif

Університет і AEGEE нам влаштували Інтеграційний тиждень. В перший день в нас була зустріч в університеті, де нас привітав проректор, привітали представники з різних відділів, показали презентацію, розповіли про університет і вручили подарунки (карта міста і різні інформатори), потім завели нас в студентську столову, нагодували дуууже ситно (я сподіваюсь з нас не збираються робити українське сало rolleyes.gif ), і влаштували "Міську гру". Суть гри в тому, щоб ми бігали по місту, шукали контрольні точки і виконували там якісь завдання (наприклад, питали в перехожих слова пісні, або просили перехожих написати нам наші імена на щоці). Це було для того, щоб ми вивчили місто. Ще нам показували фільми, водили в боулінг, проводили екскурсії до Тиської броварні (там ніби як музей пива) і в шахту в Забожу (вона вже не діюча, це ніби як музей). Ще в нас була зустріч в уряді міста, де нас привітав віце-президент міста (віце-мер по нашому), і показали нам презентацію про місто, регіон, відповідали на наші питання, і також подарували нам подарунки (туристичну карту міста і чашку з символом Катовіц).
Тут дуже багато студентів приїхали по Erasmus, і університет влаштував Global Village (це коли всі країни представляли себе). В основному всі готували якусь їжу. тому ми напробувалися різної кухні. Тут були студенти (Ерасмуси і просто студенти) з України, Білорусії, Казахстану, Грузії, Туреччини, Іспанії (ааа, які вони шумні), Італії, Південної Кореї, Словаччини, Німеччини...

Про пари ще важко щось сказати, бо вони почалися тільки з понеділка. Але має бути цікаво, правда, мабуть, важко. Але нічого, наші не пропадуть rolleyes.gif

Насправді, тут дуже цікаво. Я тут спілкувалася з іспанцем, з дівчинкою і хлопцем з Грузії, дівчатами з Казахстану, Білорусії. Я вже навіть навчилася вітатися грузинською і казахською rolleyes.gif Я навіть передати не можу наскільки це класно пізнавати нові культури. Повірте, варто пробувати!!!

Дякую, усім, хто прочитав мою поему rolleyes.gif
Я з радістю відповім на усі запитання, і якщо хтось захоче повторити мій досвід, звертайтесь smile.gif
Мої контакти : http://vk.com/id19256373
https://www.facebook.com/marina.mishchyshyna

Спасибо сказали:

+Цитировать сообщение
Marinka
повідомлення 3.10.2013, 21:19
Повідомлення #2

Новичок
*

І ще, я вітаю усіх викладачів нашої кафедри з професійним святом!!! Бажаю Вам здоров'я, натхнення, успіхів, і щоб Вам завжди траплялися хороші і розумні студенти!

Спасибо сказали:

+Цитировать сообщение
ELIZ
повідомлення 4.10.2013, 12:26
Повідомлення #3

Активный участник

З: г. Хмельницкий
Користувач №: 53
Спасибо сказали: 209 раз

Цитата(Marinka @ 3.10.2013, 22:19) *
І ще, я вітаю усіх викладачів нашої кафедри з професійним святом!!! Бажаю Вам здоров'я, натхнення, успіхів, і щоб Вам завжди траплялися хороші і розумні студенти!

Маріна, дуже приємно, що ви поділились з нами вашими емоціями. Я думаю багатьом буде цікаво почитати таку щиру та захоплюючу розповідь. Ми пишаємось тим, що випускники нашої кафедри представляють нас не лише в Україні, але й за кордоном та досягають свої перші вершини у житті. Нехай завжди вам таланить у науковій діяльності, не покидає вас ентузіазм та жага до науки, а також сила волі не зупинятись при поразках, а завжди рухатись лише уперед!

Спасибо сказали:

+Цитировать сообщение
nata
повідомлення 8.10.2013, 18:47
Повідомлення #4

Активный участник

З: Хмельницький
Користувач №: 7
Спасибо сказали: 276 раз

Дякуємо за цікаву розповідь!!!!!!!!!Ми вітаємо тебе із твоєю особистою перемогою!!!!Натхнення тобі, творчих досягнень і плідного навчання!!!Чекатимемо, обов'язково, на рідній кафедрі УПЕП!!!
Дуже цікаво було б дізнатися про особливості навчання у ВНЗ, як відбувається аудиторна і самостійна підготовка студентів, яким способом реалізується науково-дослідна робота, які дисципліни опановуєте????Цікаво усе!!!!

Спасибо сказали:

+Цитировать сообщение
Marinka
повідомлення 17.10.2013, 20:56
Повідомлення #5

Новичок
*

Дякую величезне за теплі слова, мені дуже-дуже приємно!
Система навчання тут схожа на нашу, хоча відмінності є. Лекції тут такі ж як і у нас. Єдине, тут не диктують лекції. Більшість викладачів показують презентації, але було таке, що просто розповідали, а ми по ходу записували. І відвідування на лекціях тут не обов'язкове. Це вибір студента. А ось на семінари ходити обов'язково. Якраз семінари тут відрізняються. В нас немає переліку семінарських питань, просто тема заняття. На семінарі ми дискутуємо всі разом на дану тему (в дискусії беруть участь тільки ті, хто хоче, нікого не викликають і не питають), викладач детальніше нам пояснює деякі моменти, і отримуємо оцінки (бали, плюси..., залежно від викладача) за активність на семінарах. Також пишемо літучки і робимо тести в модульному. Це враховується в семінарську оцінку. В кінці враховується екзамен і активність на семінарах. З деяких предметів навіть 2 екзамени. З макроекономіки, наприклад, є і усний екзамен, і письмовий з відкритими відповідями. Ще тут дуже модно case study (ситуативні завдання). Правда, в мене ще жодного не було, але обіцяють і на екзаменах, і так.

Дисципліни в мене зараз поки що загальні: макроекономіка, концепції управління, іноземна мова, етика в управлінні, цивільне право, математична статистика, міжнародний маркетинг і переговори. Спеціальність обирається з 2 семестру, і вже тоді почнуться предмети по спеціальності.

Про науку напишу трохи пізніше. Тут просто є певні наукові кола, які діляться за тематикою, але я ще не була на зібранні жодного, тому вже напишу деталі, коли потраплю.

Спасибо сказали:

+Цитировать сообщение
ELIZ
повідомлення 30.10.2013, 18:42
Повідомлення #6

Активный участник

Чекатимемо з нетерпінням подальших розповідей. Думаю це буде цікаво для усіх читачів.

Спасибо сказали:

+Цитировать сообщение
nata
повідомлення 5.11.2013, 7:47
Повідомлення #7

Активный участник

Користувач №: 7
Спасибо сказали: 276 раз

Дякуюємо за змістовну і докладну інформацію, для нас вона є дуже корисною. Чекатимемо ще цікавих новинок!!!!!!Успіхів у навчанні!!!

Спасибо сказали:

+Цитировать сообщение
liberty_lvs
повідомлення 5.11.2013, 18:46
Повідомлення #8

Активный участник

Користувач №: 19
Спасибо сказали: 304 раза

Марінка, мене цікавить чи знайшла ти там нових друзів?
як батьки зреагували на твоє рішення? Чи сумуєш ти за ними?
скільки часу ти вивчала мову?
де саме ти її вивчала? і скільки ти там плануєш навчатися?

--------------------
Успіх - це подорож, а не пункт призначення...

Спасибо сказали:

+Цитировать сообщение
Marinka
повідомлення 23.11.2013, 23:13
Повідомлення #9

Новичок
*

Доброго дня!
Як я і обіцяла, пишу про науку. Моє знайомство з нею обмежується поки що 2 зібраннями внутрішнього наукового кола HR, тому знаю не багато. Тут також проводяться різні конференції, пишуться статті, тільки це не так поширено, в нас, мені здається, більше. Взагалі мало студентів, які беруть участь в науковій діяльності. Їх більше цікавлять практики, стажування, але трапляється. Поїхати на коференцію, чи написати статтю тут дороговате задоволення, але це може профінансувати університет.
Зібрання кола проходять раз на місяць, і обговорюються якісь проблеми. Хтось готує презентацію, доповідь на якусь тему, ділиться досвідом, а потім всі разом це обговорюємо. В лютому буде моя черга, буду порівнювати HR в Польщі і в Україні rolleyes.gif

Також тут часто проводяться безкоштовні тренінги, семінари для студентів, за участь в яких потім дають сертифікат, і навіть можуть подарувати якусь корисну книжечку. Їх, зазвичай, проводить хтось ззовні (якась організація, підприємство). Проблема тільки, що вони під час пар, тому на всі не походиш.

Ще частенько на першому поверсі головного корпусу можна зустріти представників різних підприємств, які охоче запрошують на стажування і практику (іноді навіть платну). Іноді вони цілі шоу влаштовують, конкурси. Правда, я чомусь потрапляю завжди на підприємства, які потребують практикантів в сфері фінансів і бух. обліку sad.gif

Нових друзів я знайшла smile.gif В мене тут доволі міжнародний круг спілкування (Україна, Польща, Грузія, Казахстан). Хоча дуже часто бачимось і з представниками інших країн. Батьки були за мене раді, тому що я здійснила свою мрію про освіту за кордоном, хоч зараз їм і трохи важко. Я дуже вже сумую за домом, за батьками, за друзями, за вуличками Хмельницького, за рідною Alma Mater, але намагаюсь якнайменше про це думати. Часу всеодно маловато на такі думки, да і додому вже скоро smile.gif
Мову взагалі я вчила рік на курсах. Потім в мене була довга перерва, екзамен, і знову довга перерва. Планую навчатися 2 роки. Тут магістратура так триває.

До речі, наша спеціальність серед студентів тут дуже популярна wink.gif

Дякую за увагу!
Я з радістю відповім на будь-які запитання smile.gif

Спасибо сказали:

+Цитировать сообщение
ELIZ
повідомлення 24.11.2013, 16:06
Повідомлення #10

Активный участник

Ось перечитала Вашу Марін розповідь і подумала, що було б добре, якби ви після свого виступу скинули сюди нам інформацію. Думаю багатьом було б цікаво ознайомитись з формою доповіді у Польщі. Було б чому повчитися нашим студентам. wink.gif

+Цитировать сообщение
Cyolt
повідомлення 7.2.2017, 18:24
Повідомлення #11

Новичок
*

Користувач №: 1026
Спасибо сказали: 1 раз

Поляки люблять українців. Особливо після подій в Україні 2014 року. Я вирішив вчитись в Польші, бо те що зараз в Україні не можна ніяк назвати "освітою". Цього року буду вступати через http://europejskaakademia.eu/

Спасибо сказали:

+Цитировать сообщение
Amonna
повідомлення 23.6.2017, 20:02
Повідомлення #12

Новичок
*

Користувач №: 1080
Спасибо сказали: 0 раз

Такі розповіді прекрасно ілюструють, що зі знаннями можна вступити до університетів Польщі і безкоштовно. Якщо ще когось цікавить як вступити на навчання в Польщу рекомендую відвідати сайт https://mojaedukacja.com/

+Цитировать сообщение
galyna
повідомлення 18.10.2017, 15:29
Повідомлення #13

Участник
**

Користувач №: 1175

)

+Цитировать сообщение
Azshara
повідомлення 19.10.2017, 10:31
Повідомлення #14

Новичок
*

Користувач №: 1116

Безкоштовне навчання у Європі це дуже круто і, головне, що у вас був достатній рівень володіння цією мовою. Мені здається, що це був великий плюс для вас. Я зараз теж починаю вивчати польську, планую закінчити магістратуру у Польщі. Як ви вважаєте, цього курсу мені вистачить, щоб нормально спілкуватися на повсякденному рівні, з увагою на те, що польську я не знаю зовсім?

+Цитировать сообщение
NikitaL
повідомлення 18.12.2017, 17:31
Повідомлення #15

Новичок
*

Користувач №: 1218

суперово

+Цитировать сообщение
Miheev
повідомлення 8.2.2018, 20:34
Повідомлення #16

Участник
**

Користувач №: 1320

Дуже гарна и тепла розповідь

+Цитировать сообщение
Amonna
повідомлення 9.2.2018, 16:42
Повідомлення #17

Новичок
*

Користувач №: 1080

Полезная информация об обучении в Польше http://www.refine.org.ua/partners/now-arti...za-rubejom.html

+Цитировать сообщение
Melnichenko
повідомлення 12.2.2018, 22:32
Повідомлення #18

Новичок
*

Користувач №: 1348

В Польше нормально учиться. Всем желаю там учиться.

+Цитировать сообщение
primvakt
повідомлення 29.3.2018, 19:50
Повідомлення #19

Новичок
*

Користувач №: 1764

Я вчуся зараз в Університеті інформаційних технологій, поступала минулого року через Освітаполь. Зараз, маючи мої теперішні знання і досвід, я може би і подумала над тим, щоб поступати самостійно, але повірте, після закінчення школи вступ в закордонний вуз – це щось настільки складне.. не тільки для мене, але й для моїх батьків, вони ж не кожного дня вирішують всякі питання з документальним оформленням і т.п. А в Освітіполь просто буквально говорили, що робити, консультували по кожному кроку, давали поради, а більшість питань вони самі вирішували, за що я дуже вдячна Освітіполь. Не скажу, що все там зовсім ідеально – були затримки на кордоні, тяганини з поселенням, але співробітники Освітаполь в ці моменти докладали всіх сил, аби вирішити всі виникаючі питання.

+Цитировать сообщение

Ответить в данную темуНачать новую тему
1 чол. читають цю тему (гостей: 1, прихованих користувачів: 0)
Користувачів: 0

Приєднуйтеся до нас!

Ми в соціальних мережах: "Абітурієнту-2018"

Натисніть на піктограму
Відкрий для себе унікальний освітній бренд:

сайт "UPEP-OSVITA BEST"
Натисніть на піктограму
Текстова версія Зараз: 21.5.2018, 10:57

КОНСУЛЬТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР
«АБІТУРІЄНТУ – 2018»
за напрямом «ЕКОНОМІКА»

Немає такого часу, щоб нас не було
І немає такого місця, де б ми не були,
Ми є скрізь і завжди!

Б Е З К О Ш Т О В Н О !

Центр надає консультації з наступних питань:

• 1. Загальні положення вступу до ВНЗ у 2018 році
  • 2. Конкурсний відбір
  • 3. Право здобувачів вищої освіти на різні джерела її фінансування
  • 4. Строки прийому заяв та документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання
  • 5. Порядок прийому заяв та документів для участі у конкурсному відборі до ВНЗ
  • 6. Організація та проведення конкурсного відбору
  • 7. Рейтингові списки вступників та рекомендації до зарахування у ВНЗ
  • 8. Зарахування до ВНЗ
  • 9. Відкритість та прозорість при проведенні прийому до ВНЗ
  • 10. Інші питання стосовно вступу до ВНЗ
  • Консультації надають :
phone
  • Леся Вікторівна 067-381-21-22
  • Наталія Петрівна 097-812-49-87
  • e-mail: upepfeu@gmail.com

Хто володіє інформацією, той володіє світом

© Н.М. Ротшильд